Poziv studentima na iskaz interesa za sudjelovanje u STEM radionicama

Hrvatska udruga inovatora poduzetnika (HUIP) planira u sklopu projekta Razvijamo STEM okruženje – RaSTEMo provoditi radionice Labos virtualne stvarnosti u sklopu aktivnosti Razvoj i provedba (višednevnih) lokalnih radionica sa svrhom popularizacije STEM-a.

Područja koja će biti obuhvaćena radionicama su:

1)     Virtualna stvarnost (VR) – istraživanje i praktična primjena tehnologija virtualne stvarnosti kroz promatranje svemira.

2)     Lego – kreativno korištenje Lego kompleta za upoznavanje robotike i razvoj timske suradnje.

3)     Arduino – osnove programiranja i eksperimentiranje s Arduino platformom za stvaranje jednostavnih elektroničkih projekata.

S obzirom da će svaka radionica biti prilagođena određenim dobnim skupinama i broju prijavljenih, obraćamo Vam se ovim putem kako bismo dobili povratne informacije o zainteresiranosti Vaših studenata za uključenjem u iste. Temeljem iskazanog interesa  naknadno ćemo definirati vrijeme i način provedbe radionica te Vas još jednom kontaktirati kako bi studenti potvrdili svoje sudjelovanje.

Planirani okvirni početak prve radionice je veljača 2024. u prostorijama Hrvatske udruge inovatora-poduzetnika, Trg Ljudevita Gaja 6, Osijek.

Molimo vas da Poziv proslijedite studentima kao i poveznicu preko koje se mogu prijaviti za sudjelovanje.

Rok za podnošenje prijava je 26. siječnja 2024. godine.

Na raspolaganju smo za sve dodatne informacije.

Hrvatska udruga inovatora-poduzetnika (HUIP)
Trg Ljudevita Gaja 6
HR – 31000 Osijek