Prethodno objavljen rad izabran za naslovnicu časopisa “Materials Chemistry Frontiers”

Prethodno objavljen rad znanstvenika s Odjela za  kemiju “Nanocrystalline triple perovskite compounds A3Fe2BO9 (A = Sr, Ba; B = W, Te) with ferromagnetic and dielectric properties for triboelectric energy harvesting“ u časopisu Materials Chemistry Frontiers (IF = 6.482) izdavača Royal Society of Chemistry (RSC), odabran je za naslovnicu navedenog časopisa. Autori rada su poslijedoktorandica dr.sc. Jelena Kojčinović kao prvi autor, doktorand Dalibor Tatar, mag. chem. i prof. dr. sc. Igor Đerđ kao dopisni (corresponding) autor u suradnji sa znanstvenicima s Daegu Gyeongbuk Instituta za znanost i tehnologiju (Južna Koreja), Sveučilišta u Ljubljani (Slovenija), Sveučilišta u Braunschweigu (Njemačka) i Fizičkog odsjeka PMF-a u Zagrebu. Rad je objavljen kao posljednji od ukupno 7 znanstvenih radova proizašlih iz HRZZ projekta SOLFERROMAT koji je završio 31.10.2021., a čiji je voditelj: prof. dr. sc. Igor Đerđ.